Menu rwd

Menu podstrona

Relacja z 11 Wrześniowego Pieszego Rajdu Pamięci

W sobotę 15.09.2018 r. po raz kolejny organizowaliśmy Wrześniowy Rajd Pamięci. Była to już jedenasta edycja. Rajd ma na celu propagowanie wiedzy historyczno-krajoznawczej dotyczącej terenu miasta i gminy Serock oraz zdrowego stylu życia. Wydarzenia historyczne związane były między innymi z osobą mjr. Księcia Konstantego Michała Radziwiłła.

Podobnie jak w ostatnich latach start był na plaży w Serocku a meta w Zegrzu. Trasa o długości około 8 kilometrów biegła malowniczym brzegiem Zalewu Zegrzyńskiego. Na trasie zorganizowane zostały punkty kontrolne, na których 3-osobowe drużyny mogły sprawdzić swoją wiedzę. Na mecie czekały na uczestników Rajdu dyplomy, puchary i grochówka. Drużyny startowały w czterech kategoriach ale i również w kategorii 'Swobodny Przemarsz'.

Na zakończenie Rajdu, uczestnicy w  towarzystwie przedstawicieli organizatorów zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej mjr. Księcia Konstantego Radziwiłła.

Rajd zabezpieczali:

Jan Łączyński

Andrzej Karski

Jerzy Soszyński

Bożena Zalewska

Jerzy Dybrowski

Bogusława Kuczyńska

Agata Grabias-Kwaśniewska

Szczególne słowa uznania dla pana ppłk. Mieczysława Hucała za dwie drużyny i zabezpieczenie Rajdu.

Nagrody wręczał mjr. Jacek Brodowski.

 

Klasyfikacja Końcowa:

Kategoria "Szkoły Podstawowe" : I miejsce SP w Serocku ( Wioletta Walczak, Patrycja Leleń, Blanka Jaskulska), II miejsce SP w  Zegrzu (Laura Kaczanowska, Filip Gadecki, Marta Kiedrowska), III miejsce SP w Woli Kiełpińskiej ( Klaudia Czerniak, Marta Gródek, Amelia Śniadeła) 

Kategoria "Szkoły Średnie" : I miejsce PZSP w Serocku (Kamil Dankiewicz, Gołębiewski Kamil, Stalmach Michał), II miejsce PZSP w Serocku ( Obryski Grzegorz, Smykla Stanisław, Skurzewski Bartosz)

Kategoria " Seniorzy" : I miejsce Seniorki z Legionowa ( Danuta Trzaskowska, Barbara Jankowska, Henryka Wrześniak)

Kategoria "Służby Mundurowe" : I miejsce Batalion Zabezpieczenia ( kpr.Marcin Książyk, kpr. Radosław Milewski, kpr.Karol Lewański)

II miejsce Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności ( Marcin Olek, Kamil Nowakowski, Łukasz Tyburski)

wstecz